Vyberte stránku

Proč s námi

Přebalujte s úsměvem

Chceme, aby pro vás bylo látkování jednoduché a pohodlné minimálně tak, jak je to u plen jednorázových. Naše látkové pleny jsme sami navrhli a otestovali na vlastních dcerách. Proto dobře víme, jak o pleny pečovat, kolik toho vydrží ale i to, jak vám celé látkování usnadnit.

Vytvořili jsme ucelený systém služeb od půjčovny, přes e-shop až po prádelnu látkových plen. U všech našich produktů a činností přitom dbáme na maximální šetrnost vůči životnímu prostředí a zdravou péči o miminko. Spokojené dítě totiž dělá spokojené rodiče.

Proč používat látkové pleny?

ikona vyhody latkovych plen - Proč s námi

Proč látkové pleny?

Protože jde o tradici ověřenou našimi babičkami a maminkami. Dnes sice vypadají mnohem lépe, ale stále platí jejich šetrnost k pokožce i nenarušená tvorba imunity Vašeho dítěte. Tím nejdůležitějším je Vaše spokojené dítě a navíc téměř nezatížíte životní prostředí.

ikona proc delame do plen - Proč s námi

Proč zvolit nás?

Protože nám můžete důvěřovat. Pro Vaše dítě chceme jen to nejlepší, tak jako to nejlepší dáváme naší Beátce. Naše pleny jsou fukční pro každé miminko a s jednoduchým použitím pro každého rodiče. Poskytneme Vám kompletní konzultaci, jak správně plenky používat a užívat.

ikona proc ted latkove pleny - Proč s námi

Proč teď?

Protože zdraví Vašich dětí nelze odkládat. A protože spokojené miminko znamená spokojené rodiče a to Vy jistě být chcete 🙂 Navíc znečištění našeho společného prostředí je enormní a každé miminko jej zatíží o další tuny těžko rozložitelného odpadu v podobě jednorázových plen. Takový odpad se na skládce zvětšuje a rozkládá přibližně bambilion světelných let.

ikona latkove pleny rodice - Proč s námi

Proč Vy?

Protože právě Vy jste zodpovědný rodič, kterému záleží nejen na zdravém a přirozeném vývoji své ratolesti, ale není mu lhostejné ani prostředí, kde bude jeho rodina žít a dětí vyrůstat. Naše pleny jsou nejen vhodnou volbou pro miminko a přírodu, mohou být pro Vás i ekonomičtější variantou.

Ekonomika látkových plen

Počítejme, že v průměru přebalujete své dítě 8x denně během prvních 30 měsíců. To se rovná 7 200 přebalení. Průměrnou cenu jednorázové pleny počítejme 5 Kč. S rostoucím věkem se snižuje interval přebalování, ale stoupá cena za pleny. Vynásobme tedy 7 200 x 5 a dostaneme výsledek: 36 000 Kč.

 • Jednorázové pleny = cca 36 000 Kč
 • Naše pleny = cca 7 950 Kč
 • Praní, čas, energie = cca 19 500 Kč

S látkovými plenami v průměru ušetříte 8 550 Kč. Při správné údržbě je můžete použít na další děti.

Proč právě naše pleny?

Naše látkové pleny jsou vytvořeny s nadšením a láskou a představují jednoduchý systém přebalování, který se skládá ze svrchní prodyšné a přitom voděodolné vrstvy (svrchních kalhotek) a vnitřního extra savého jádra s příměsí bambusu a uhlíku (vkladaček). Pro snazší manipulaci se znečištěnou plenou a pro odvádění vlhkosti od pokožky miminka lze používat separační pleny.

Tento systém používání látkových plen je svou jednoduchostí srovnatelný s plenami jednorázovými. Nesrovnatelné jsou ovšem benefity látkových plen vyrobených z různých moderních materiálů, které plenám propůjčují tyto výhody:

 • prodyšnost a voděodolnost, pohlavní orgány miminka nejsou nepřirozeně zahřívány
 • neobsahují zbytečnou a nebezpečnou chemii (škodliviny nezasahují do vytváření přirozené imunity)
 • nedráždí citlivou pokožku miminka a snižují tak spotřebu mastiček, krémů a návštěv lékaře
 • při správném používání budete tvořit výrazně nižší množství odpadu

Vlastní přebalovací zkušenosti nám pomohly zlepšit tyto funkční prvky:

 • díky šedému uhlíkovému vláknu vkladačky je odváděna vlhkost od dětské pokožky a nebudou vás tolik trápit skvrny jako na bílé pleně
 • nařasená pětivrstvá extra savá vkladačka
 • díky bambusu je vkladačka přirozeně antibakteriální a příjemná na dotek
 • systém patentek umožňuje přizpůsobit velikost pleny růstu miminka
 • dvojitá gumička kolem nožiček zamezí protečení
 • jemné řasení lemu na zádech pro pevné a pohodlné ubalení pleny

Jak začít

Neodkládejte zdraví a spokojenost vašich dětí

E-shop

ikona latkove pleny eshop - Proč s námi

To pravé látkové
Tady si vyberete pleny všelijakých barev a vzorů včetně potřebného vybavení. Samostatně, nebo ve výhodných sadách podle potřeby.

Prádelna plen

ikona latkove pleny kompletni servis - Proč s námi

Látkování all inclusive
Prostě jen přebalujte a my se postaráme o zbytek. Pleny vám zapůjčíme v podstatě na leasing a zajistíme jejich praní i pravidelnou výměnu. Se vším vám rádi pomůžeme a poradíme.

Půjčovna plen

ikona pujcovna latkovych plen - Proč s námi

Pleny na zkoušku
Klidně si vše v klidu vyzkoušejte, otestujte a rozhodněte se až po prvních týdnech látkování. Rádi vás s plenami seznámíme a vše potřebné naučíme.

Jak o pleny pečovat

Životnost látkových plen lze ovlivnit péči o ně. Platí několik pravidel, které doporučujeme dodržovat.

Praní plen

Klíčová záležitost zajišťující savost plen a funkčnost membránového materiálu. Takže: nepřeplňujte pračku, před hlavní program praní přidejte máchání, nepoužívejte EKO programy chytrých praček (dostatečné množství vody je rozhodující), volte šetrný prací prostředek, co lze to perte na 60°, nepoužívejte aviváž, ale máchadlo.

Sušení plen

Pleny lze sušit v sušičce (svrchní kalhotky na šetrný program s nižší teplotou, vkladačky běžně), pověsit je na sušák či šňůru. Svrchní kalhotky nedávejte na přímý zdroj tepla (slunce, radiátor). Kalhotky jsou suché za cca 2h, vkladačky schnou déle, kolem 20h. Pleny se nežehlí.

Skladování plen

Pořiďte si kbelík s víkem, do něj použité pleny házejte, jednou za 2-3 dny vyperte dle doporučení. Zápach z kbelíku lze omezit přidáním pár kapek esenciálního olejíčku (tee tree podpoří desinfekci plen). Kbelík při každém vyprázdnění důkladně umyjte, nejlépe desinfekčním prostředkem na přírodní bázi, např. octem či roztokem kyseliny citrónové.

Desinfekce plen

Může se stát, že pleny méně sají, jsou tvrdší než obvykle, případně začaly zapáchat. Je potřeba je vyčistit (vydesinfikovat) v lázni s perkarbonátem či kyselinou citrónovou a poté vyprat obvyklým způsobem. A jak na to? Vložte pleny do kýble ve vaně (může pěnit). Zalijte pleny teplou vodou (alespoň 60°), posypte perkarbonátem (3-5 lžic, dle množství plen) či kyselinou (200g) a nechte bublat i 2h, občas promíchejte. Poté pleny vložte do pračky a vyperte jako obvykle.

Péče o zadeček

Obtírejte zadeček žíňkou. Tu namočte ve vodě, kápněte pár kapek rostlinného oleje a zadeček ošetřete. Případně použijte vlhčené ubrousky s přírodními látkami. Preventivní natírání zadečku v prodyšných materiálech není potřeba. Pokud se miminko přesto oprudí (většinou v důsledku růstu zubů, nemoci) doporučujeme sáhnout po přírodní variantě krému, např. s obsahem zinku.

Bude se hodit

Kromě kyblíku s víkem na skladování použitých plen doma, oceníte také pytlík na odkládání použitých plen, když jste zrovna mimo domov. Pytlík z membránového materiálu nepropustí tekutinu, ale zůstává prodyšný. Díky hravému designu se i takový pytlík může stát módním doplňkem. Doporučujeme ještě pořídit pratelnou přebalovací nepromokavou podložku. Dá se využít také pro batolení kojenců, a nebo jako nepropustnou podložku do postýlky, kočárku.

Kdo o vás pečuje

O nás

jdi do petrzele 455 scaled - Proč s námi

Perželovi

Tatínek Tomáš, maminka Lucie a holky Beátka a Karinka. Jsme veselá rodina, ve které se snažíme pečovat o zdraví naše i přírody kolem. Se stejným posláním jsme vytvořili náš projekt Děláme do plen i značku non toxic drogerie NaTuty.

Náš tým

Každý jsme jiný, ale všem nám jde o jediné – splnit vaše přání a nabídnout vám kvalitní péči, abyste se mohli stejně kvalitně věnovat své vlastní rodině.

Jsme přesvědčeni, že i profesionalita může mít lidskou tvář a proto řešíme věci s ochotou a úsměvem ke spokojenosti vás i vašeho miminka.

 

IMG 0413 scaled - Proč s námi